*ČTYŘLÍSTEK*

SzaOČ

Den 3 počtvrté - 4. října 2008

Den 3 - počtvrtéA s ním i možnost, stejně jako už třikrát v minulosti, prohlédnou si mezi Jílovým a Václavicemi místa, kterými dálnice D3 zatím nevede, i když někteří dělají co mohou, aby se tak stalo.

Tentokrát jsme se více než na závodění zaměřili na krajinu a trasování dálnice. Sraz byl stanoven na 11:00 před Regionálním muzeem v Jílovém u Prahy. Odhodlání těch, kteří jeli z Prahy, prověřilo již branické nádraží, nicméně většina z nás odolala. A tak jsem mohli konstatovat, že na start se dostavily více jak dvě desítky cyklistů. Další odvážlivci se k nám pak připojovali po trase.

Nádraží Praha - Braník
Start
Start
Svatováclavské lázně

Z Jílového se peloton hromadně vydal přes Svatováclavské lázně, Studené, Žampach, Kamenný přívoz, Hostěradice a Lešany do Václavic,

Cesta z Jílového
Svatováclavské lázně
Hostěradice
Hostěradice
Hostěradice
U křížku
U křížku
Posázaví
Posázaví
Posázaví

kde byla celá jízda zakončena posezením v restauraci Obecní dům na návsi ve Václavicích. Pro účastníky bylo připraveno pohoštění a jiné radovánky, takže se někteří z nás zdrželi v družném hovoru až do pozdních večerních hodin.

Václavice

Jelikož jsem chtěli i v letošním nesoutěžním ročníku udržet tradici Poháru starosty Václavic, byl tentokrát pohár udělen panu jiřímu Macákovi, předsedovi sdružení KLID, za vytrvalé a inspirující úsilí o zachování krajiny dolního Posázaví.

Pohár starosty Václavic
Pohár starosty Václavic

Ke stažení: základní informační materiál (formát PDF, 50kB), plakátek (formát PDF, 160kB).

image